Nowe zastosowania w kosmetyce – kolagen

Nowe zastosowania w kosmetyce

Autorem artykułu jest Sławek Wojecki
Od jakiegoś już czasu istnieją na rynku kremy przeciwzmarszczkowe zawierające w swoim składzie kolagen naturalny. Nie każdy wie, co to jest za składnik i jak się go produkuje. Okazuje się, że kolagen w organizmie człowieka to nic innego jak białko strukturalne.

Jego występowanie w ciele dorosłego człowieka jest liczne. Można je znaleźć między innymi w wątrobie, ścięgnach, skórze, nerkach, sercu, płucach, czy naczyniach włosowatych. Kolagen to czynnik, który kontroluje rozmieszczenie sił wewnętrznych i zewnętrznych działających na organizm człowieka. W organizmie jest on ciągle wymieniany na nowy. Jednak po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia wymiana kolagenu zostaje zachwiana. Jest to najbardziej widoczne na skórze, która z biegiem czasu przestaje być taka jędrna i gładka, jak była dotychczas. Z czasem zaczyna się robić bardziej cienka, suchsza i ostatecznie zaczynają pojawiać się zmarszczki. Również sam organizm nie zostaje obojętny na te braki. Obniżone zostają funkcje życiowe narządów wewnętrznych. Z biegiem lat kości robią się bardziej kruche, a mięśnie zaczynają wiotczeć. Stworzenie kremów zawierających kolagen naturalny daje możliwość dostarczania skórze niezbędnych związków, przez co polepsza się wygląd skóry, która jest odżywiona i się regeneruje. Taki aktywny biologicznie kolagen naturalny można uzyskać z ryb słodkowodnych. Naturalny oznacza, że jest biodegradalny i nie zawiera barwników, aromatów i innych dodatków chemicznych. Można go stosować przy każdym rodzaju cery, także wrażliwej i skłonnej do alergii. Dzięki podobieństwom w budowie białka rybiego do ludzkiego ma on wysoki współczynnik przyswajalności. Podobno najlepsze efekty stosowania kolagenu naturalnego są widoczne w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Bardzo dobrym preparatem poprawiającym wygląd skóry jest preparat beauty formula – suplement diety, który zawiera wszystkie potrzebne związki roślinne i mineralne. Zamówić ten preparat można na zdrowoisportowo.pl – sklep calivita.